Заняття

В гості до малят весна ступає радо
Конспект тематичного музичного заняття-розваги для дітей молодшої групи
Мета: закріпити з дітьми музичний та ігровий матеріал, який використовуватиметься під час проведення свята Весни.
Завдання: закріпити з дітьми пісні на весняну тематику, пісні окремих персонажів, що звучатимуть на майбутньому святі Весни; провести репетицію ігор «Квіти», «Парасолька»; поімпровізувати з дітьми над музично-ритмічними рухами, у яких вони передаватимуть образи Курчаток, Метеликів тощо.
Обладнання: паперові квіти з кольоровими серединками жовтого, червоного, синього та зеленого кольорів; квіти-браслети; костюм Курочки, шапочки Курчаток; шапочки квіточок – Кульбабок,  Підсніжників, Тюльпана, Ромашок; плащі-накидки Ластів’яток; плащі-накидки Бедриків; крильця Метеликів; шапочка Сонечка; шапочка Хмаринки; парасолька; вінок із штучних квітів; паперові тюльпани, виконані в техніці орігамі.
Музичний матеріал: аудіозапис весняного дощу; пісні «Знову весна», «Ми – маленькі ластів’ята», «Ой, травичко».
Хід заняття-розваги:

(під музику до музичної зали заходять діти і стають півколом. Музичний керівник вітається з дітьми)
Муз.керівник: Діти, надворі вже сходить сніг, гріє тепле сонечко, пташки повертаються з теплих країв. Коли так буває? (відповіді дітей). Так, прихід весни всім нам дарує чудовий настрій! Ви згодні зі мною?
Як хороше! До нас в віконце
Вже заглядає тепле сонце.
Промінчики торкаються маляток.
Чому б для сонечка разом не заспівати?
Малята, заспіваємо сонечку пісню? А яку весняну пісеньку ви б хотіли подарувати сонечку за його ніжне тепло?
(діти виконують запропоновану ними пісню і сідають на стільчики)
Муз.керівник: Весна-красна не забарилась -
                           Усе навкруг причепурилось.
                           Пташки пісні свої співають,
                           У небі високо літають.
                           Погляньте, як до нас завзято
                           Вже поспішають Курочка й Курчата!
(до музичної зали забігає Курочка, до неї приєднуються діти в шапочках Курчаток)
Курочка: Ко-ко-ко, мої маленькі,
Мої любі, чепурненькі.
Чи були ви всі слухняні,
Чемні діточки у мами?
1 Курчатко: Ми для мами-курочки
Дружно постарались.
2 Курчатко: І в кублі-хатинці
Гарненько прибрались!
3 Курчатко: Ми пухнасті, мов кульбабки,
Любі діточки-курчатка!
4 Курчатко: Не будемо пустувати.
Нумо, станьмо танцювати!
(Курочка та Курчатка стають в коло, запрошують дітей до таночка і виконують пісню «Знову весна»)
Муз.керівник: Як чудово діти танцювали та співали! Погляньте, які навколо тут квіти зібрались!
На галявинці барвистій
Стільки гарних квіточок:
І підсніжник, і ромашка –
Не впізнати діточок!
(на середину залу виходять діти в шапочках квітів)
1 Кульбабка: Я Кульбабка – пухнаста, маленька,
Ви подивіться, яка я гарненька!
2 Кульбабка: І я теж Кульбабка.
Спочатку – жовтенька,
А потім стаю біленька й легенька.
Підсніжники (два хлопчики разом):
Ми – підсніжники малі –
Перші квіти весняні!
Тюльпан: Я красивий пан Тюльпан!
Ромашки (дві дівчинки разом):
Ми Ромашки – дві сестрички,
Білі коси, жовті личка!
Всі квіти: Ми – пахучі квіточки!
Весни найкращі діточки!
Курочка: (до Курчаток) Ось, бачте, Курчатка, скільки гарних квіточок виросло навесні!
Муз.керівник: І, справді, які різнобарвні квіти навесні! Діти, пограємо з квітами в захопливу гру?
Гра «Квіти»
Для гри знадобляться паперові квіти з кольоровими серединками жовтого. Червоного, синього та зеленого кольорів та відповідні квіти – браслети.
На середині зали в одну лінію потрібно викласти чотири квітки з різними кольоровими серединками, і такі самі квіти розкидати по всій залі. Обирають чотирьох дітей, кожній дитині на руку одягають квітку-браслет із серединкою певного кольору.
Звучить легка, весела музика, під яку діти рухаються залою, збираючи квіти з кольоровими серединками, що відповідають їхнім квітам-браслетам, і кладуть їх на квітки з відповідними кольоровими серединками, що розміщені на середині зали.
Гра триває доти, доки діти не визбирають усі квіти. Переможцем обирають ту дитину, яка впоралась із завданням найшвидше. Гру проводять декілька разів, щоразу обираючи для участі нову четвірку дітей.
(по закінченні гри всі діти сідають на стільчики)
Муз.керівник: Дітки, вам сподобалася гра? Поки ми тут з вами збирали квіти, на нашу галявину злетілися тендітні Метелики та непосидючі Бедрики, які теж хочуть помилуватися квіточками.
( Метелики та Бедрики виконують граційний танок. Інші діти можуть приєднатися до них. По закінченні таночка звучить аудіозапис весняного дощу)
Муз.керівник: Малята, послухайте уважно, що це за звуки? А звідки цей дощик узявся? Здається, я знаю, що це за хмаринка. Погляньте, вона вже наближається до нас.
(до музичної зали заходить Хмаринка)
Хмаринка: Я – хмаринка весняна.
В небі синьому літаю,
Крапельки води збираю
І у вигляді дощу
Їх на землю опускаю.
Муз.керівник: Діти, невже ми будем мокнути під дощем? Що нам потрібно зробити? Під парасолькою нам ніякий дощ не страшний! А щоб нам було весело, пропоную пограти в гру.
Гра «Парасолька»
Звучить весела, танцювальна музика. Діти танцюють, веселяться. Як тільки музика припиняє звучати і чути легкі удари по ксилофону – діти швиденько біжать під парасольку, яку тримає вихователь. Гру можна повторити кілька разів. Для цікавості вихователь з парасолькою може постійно змінювати своє місцезнаходження у залі, щоб діти могли швидко зорієнтуватися і підбігти до нього під час «музики дощу».
(по закінченні гри до зали заходить Сонечко)
Сонечко: Я – сонечко привітне,
Жовтогаряче коло.
Хай сонячні промінчики
Стрибають тут довкола!
Муз.керівник: Пригріло сонечко і одразу стало так тепло і радісно. Діти, а хто навесні, радіючи сонечку, повертається додому із теплих країв?
Погляньте у небо, малята,
Летять до нас ластів’ята!
Повертаються з теплих країв
До весняних, зелених гаїв!
(на середину залу виходять діти-ластів’ята і виконують пісню «Ми – маленькі ластів’ята»)
Муз.керівник: Ластівки ніжно і любо співають,
Нам про прихід весни сповіщають.
Уже і травиця росте зелененька.
Заспіваймо й про неї, малята, гарненько.
(діти виконують пісню «Ой, травичко», після цього заходить Весна)
Весна: Я крокую лісами, гаями,
З теплим сонцем і співом птахів.
Чую скрізь я співи веснянок
І дзвінкі голоси дітлахів.
(Весна підходить до дітей і дарує кожному паперовий тюльпан, виконаний у техніці орігамі)
Муз.керівник: Весна – це свято тепла, радості, щирих усмішок та чудового настрою. Тож на завершення нашого заняття пропоную всім стати в коло і поводити хоровод разом з Весною.

(звучить музика на вибір муз.керівника. Діти водять з весною хоровод. Потім прощаються із всіма і йдуть до групи).







«Осінь полюбляємо, на музичних інструментах граємо»
  КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ
(музика + малювання)
(старша група)
Мета:
Донести до дітей барвисту красу «золотої» осені. Вчити слухати музику, формувати здатність бачити її, показати гармонію осінніх звуків. Розвивати уяву, образне мислення, сприймання.
Розширити знання дітей про звуки природи і музичні інструменти. Розвивати чуткість тембрового слуху, сприяти чути красу тонких звучань, що шарудять і шелестять; розвивати здатність до елементарної імпровізації, звукову фантазію, виховувати емоційне сприйняття музики , бажання спілкуватися за допомогою музики...
Виховувати любов до природи, бажання відтворювати свої фантазії завдяки музичним інструментам.
Обладнання: музичні інструменти, дорослі герої Кричайлик та Принцеса Мелодія, столи, фарби, картина «Осінь», портрет А.Вівальді, фрукти для дітей.

Хід заняття:
(діти один за одним під музику забігають до залу, утворюють коло)
Привітання:
-         Доброго ранку, діти! У нас сьогодні буде незвичайне заняття. Ми будемо не тільки слухати музику та співати, а ще й малювати . Хочете побувати на такому занятті? (Так) Ну що ж, починаємо. Але спочатку подивіться, як багато сьогодні у нас гостей. Давайте ми з ними привітаємось.
ВІТАННЯ:
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, струмочок швидкий
Доброго ранку, дубочок малий!
Ми всі живемо у ріднім  краю
І я  вас дуже сильно люблю.

Муз.керівник:  Дітки, сьогодні зранку до нас у зал завітав сонячний зайчик. Він пробігся по фортепіано, по квіточках у залі, по ваших стільчиках і залишив нам цього листа. Я чекала вас, щоб разом довідатися, що ж у ньому написано? Давайте відкриємо його і прочитаємо. Хто хотів би мені допомогти?
(відкривають лист)

Читає: "Любі діти! Чекайте на мене! Принцеса Мелодія".

Муз.керівник: То хто ж це надіслав нам листа?
Діти: Принцеса Мелодія.
Муз.керівник:  Цікаво. Щоб наша гостя не заблукала й швидше знайшла до нас дорогу, давайте прокладемо для неї музично-танцювальну стежину. Буде грати музика, а ви уважно слухайте й виконуйте рухи відповідно до характеру музики.
(виконуються уривки з музичних творів різного жанру: звучать полька, вальс, повільна мелодія. Діти супроводжують музичні звуки рухами, а саме: змінний крок, підскоки, боковий галоп, вальсові рухи).
Муз.керівник: Наша музично-танцювальна стежина прокладена добре й допоможе принцесі Мелодії дістатися до нашого садка.
 (діти сідають на стільчики, музкерівник показує дітям картину, де намальована «Осінь»).  
Муз.керівник: Діти, погляньте, як гарно намальована картина, неначе сама Осінь - чарівниця завітала до нас у гості. Сьогодні ми з вами поговоримо про цю чудову, неймовірно красиву пору року. А ще спробуємо почути в музичних звуках чарівну музику природи.
А,скажіть мені,хто малює картини?(художник)....
А чим він малює? (барвами, пензликом)....
А музику , хто пише? (композитор)...
А чим він пише?(звуками)...Так, молодці, сьогодні ми з вами
спробуємо почути в музичних звуках чарівну музику природи.
Муз.керівник: А давайте ми з вами перенесемось у минуле. Коли жінки ходили в гарних, пишних сукнях, а чоловіки носили на голові перуки. Коли влаштовували бали в великих залах та концерти.
Зараз я вам розповім про талановитого італійського композитора Антоніо Вівальді.
(муз.керівник показує портрет)
Він жив дуже давно, коли не було світла, телевізорів, телефонів...Люди читали  й писали при свічках. Маленький Антоніо народився дуже хворобливою дитиною в сім’ї, де дуже любили музику. З десяти років він вже вмів дуже гарно грати на скрипці, батьки мріяли, щоб він став священником. Але він став дуже відомим музикантом. Антоніо Вівальді дуже любив природу, і любив писати про неї музику. Він написав  цикл музичних творів під назвою “ Пори року”. Тож сьогодні ми послухаємо його твір, який називається “Осінь”.
(діти прослуховують твір “Осінь”, музика А. Вівальді)
Муз.керівник:  Вам сподобалась музика? Гарна музика, тому що осінь гарна. Це вокальний чи інструментальний твір? (відповіді дітей)
А що ви уявляли, слухаючи цю музику? Яка музика за характером? Поділіться своїми враженнями.
(задумлива, м'яка, задушевна, співуча , ласкава, співуча, добра, плавна, красива, спокійна, ніжна, чудова, казкова, добра).
-А ви запам’ятали як називається ця музика?
(відповіді дітей)
(за дверима чуються звуки)
-         Я вже чую звуки - мабуть, це прийшла Мелодія.
До зали забігає Кричайлик.

Кричайлик: Привіт, малявки!
Муз.керівник: Це принцеса? Ой, ні, наш гість на принцесу Мелодію зовсім не схожий.
Кричайлик: А я зовсім не принцеса і не Мелодія. Я - Кричайлик. Моя матуся  вчить мене всі звуки плутати й змішувати, заважати співати та слухати музику. Я добре вмію це робити.
Ось послухайте:(дує сильно в сопілку, всі закривають вуха)
Муз.керівник: Поганого неважко навчитися. А ось слухати музику, співати, грати на музичних інструментах, танцювати - навчитися набагато важче.
Муз.керівник: Дітки, хтось підкаже Кричайлику назву цього інструмента?
Діти: Це - сопілка.
Муз.керівник: Кричайлику, наші дітки навіть можуть відгадати, які там у тебе інструменти заховані....
(Кричайлик витягує з мішечка муз.інструменти, діти відповідають що це за інструмент і на яке природнє явище він схожий).
Муз.керівник: Подивіться як багато у нас назбиралось інструментів.
Тож сьогодні ми з вами будемо маленькими композиторами і кожен з вас складе свою власну мелодію. Тоді може вже до нас завітає Принцеса Мелодія?
(муз.керівник роздає дітям музичні інструменти)
Зараз я розповім вам цікаву казочку . Але казка буде непроста , а - музична. Під час моєї розповіді ви будете мені підігрувати на музичних інструментах, в залежності від того , про що я розповідаю. Ми вже з’ясували, що кожний інструмент схожий на якесь природнє явище. Сьогодні я пропоную вам разом створити музичну ОСІННЮ КАЗКУ .Тож починаймо грати в композиторів! Отже, починаємо осінню казку, а ви мені допомагайте...
(розповідь з використанням музичних інструментів)
Муз.керівник: Наступила осінь. Подув осінній вітер(сопілка) і під ногами зашелестіло опале листя. (маракаси)
Вітер пригнав хмари і закапав дощик.(дзвоники, металофон, трикутник)
Вдарив осінній грім.(бубни)
Дощик пішов все частіше, частіше. (грають більш ритмічно дзвоники, трикутник, металофон)
Холодно і сиро стало навкруги. Але ось дощ закінчився, знов подув осінній вітерець, і з дерев стали падати каштанчики, горішки та жолуді.(трищітка, ложки)
З неба стали летіти та кружляти в повітрі білесенькі сніжиночки. Кожна сніжинка затанцювала саме свій таночок....(дзвіночки)

Ось яка осіння казочка в нас вийшла. Молодці малята, ви мені дуже допомогли. В нас вийшов справжній осінній оркестр!
Кричайлик: І мені теж дуже сподобалось, як ви грали. Піду своїй матусі розповім, що я тут бачив, і будемо разом вчитися грати і вас згадувати.
Допобачення!
Діти: Допобачення!
(з-за дверей долітають музичні звуки)

Муз.керівник:  Зараз я чую чудову музику - це вже справді йде до нас принцеса Мелодія. Давайте зустрінемо її пісенькою, яку ми минулого разу вивчили.
(діти виконують знайому пісню)
Заходить принцеса Мелодія.

Мелодія:  Мені радісно бути серед вас, малята, бо знаю, що ви любите мене і вже багато знаєте про музику. Хоча я з вами поруч не була, але все чула, яку чудову казочку ви вигадали...
Муз.керівник: Бачиш, Мелодіє, наші діти справді знають багато.
  Мелодія: А ви знаєте, що кожна музика має свій колір? Підійдіть  до столиків та намалюйте картину тією фарбою, яка відповідає цій музиці яку ви сьогодні почули.
(діти сідають за столики, де заздалегідь приготовані фарби та папір, повторно звучить твір «Осінь» А.Вівальді, під музику діти малюють)
Мелодія: Молодці, малята, впоралися із завданням, а тепер подивіться, яка картина у вас вийшла? Розкажіть нам в яких кольорах вам уявлялася музика.(відповіді дітей)
   Мелодія: Я прийшла до вас, дітки, не тільки з музикою, а ще й з гостинцями від осені. Ось, пригощайтеся на здоров’я. (роздає фрукти дітям)
Муз.керівник: Ми не прощаємось з тобою, Мелодіє. Тому, що ти завжди з нами в музичному залі. Давайте, дітки заспіваємо їй музичне «Допобачення».
(принцеса Мелодія іде)
Муз.керівник: Малята, а чи сподобалось вам сьогодні заняття? Скажіть, а про якого композитора ми сьогодні говорили? Який його твір ми слухали? Хто до нас завітав у гості? На яких інструментах ви грали? Яку казочку складали?
                                  (відповіді дітей).
Муз.керівник: А зараз ви підете в групу і почастуйтеся  подарунками від принцеси Мелодії.








Немає коментарів:

Дописати коментар

Про мене

Р о манюк Яна Борисівна Посада – музичний керівник ДЗН №38 м.Чернівці Стаж роботи – 7 років Освіта – вища Категорія – вищ...